Поділитись:

Скандал із поцілунком: чи втратить свою посаду президент Федерації футболу Іспанії

Субота, 02 вересня 2023, 17:00
83
0
0
Скандал із поцілунком: чи втратить свою посаду президент Федерації футболу Іспанії

Фото: GettyImages

Луїс Рубіалес, президент Федерації футболу Іспанії (RFEF), опинився у центрі гучного скандалу після того, як він поцілував у губи футболістку збірної Іспанії Дженніфер Ермосо. Це відбулося на церемонії нагородження після перемоги іспанок на Жіночому чемпіонаті світу 2023 року. Ермосо заявила, що не давала згоди на поцілунок, а Рубіалес стверджував, що він був спонтанним і за взаємною згодою. Цей інцидент викликав обурення серед громадськості, спортсменів, політиків і медіа, які вимагали відставки Рубіалеса і засуджували його поведінку як сексуальне домагання. Міжнародна федерація футболу (FIFA) та іспанська влада розпочали розслідування цього інциденту, який може призвести до серйозних наслідків для Рубіалеса.

Як все почалося

Скандальний поцілунок стався 26 серпня 2023 року на стадіоні «Вемблей» у Лондоні після закінчення фінального матчу Жіночого чемпіонату світу з футболу, у якому збірна Іспанії перемогла збірну Англії з рахунком 1:0. Рубіалес стежив за матчем поруч із королевою Іспанії Летицьєю та 16-рiчною принцесою Софiєю. На церемонії нагородження він вiтав футболiсток i вручав їм медалi. Коли пiдiйшла черга до Ермосо, яка стала кращою бомбардиркою турнiру з 6 голами, вiн обняв її i поцiлував у губи. Ермосо швидко вiдштовхнула його i продовжила святкувати з iншими гравчинями. Поцiлунок було зафiксовано камерами i швидко поширилося у соцiальних мережах i ЗМI.

Яка реакцiя

Реакцiя на поцiлунок була негативною i обурливою. Багато людей вважали, що Рубiалес порушив права i гiднiсть Ермосо, яка не очiкувала i не хотiла такого жесту. Вони засуджували його поведiнку як сексуальне домагання i вимагали його вiдставки. Деякi навiть порiвнювали його з американським президентом Дональдом Трампом, який також був звинувачений у сексуальних домаганнях до жiнок. Футболістка висловила своє невдоволення поцiлунком i заявила, що не давала згоди на нього. Вона також попросила поваги до своєї особистостi i професiї. Дженніфер отримала пiдтримку вiд своїх партнерок по командi, якi вимагали вiдставки Рубiалеса i вiдмовлялися виступати за збiрну, доки вiн не пiде. Чиновник же заперечував, що вчинив щось неадекватне i стверджував, що поцiлунок був спонтанним i за взаємною згодою. Вiн також заявив, що боротиметься за свою посаду i захищатиметься у судi.

Зірка «Барселони» та збірної Іспанії Алексія Путельяс, також наполягає на тому, що Федерація футболу Іспанії (RFEF) повинна вжити заходів для роботи від імені гравців.

«Ми всі хочемо одного - щоб до нашої професії ставилися з повагою, як це було протягом багатьох років у чоловіків. Ми боремося за це.

Для мого покоління ми повинні були бути більше, ніж просто гравчинями, але спадщина, яку ми хочемо залишити, полягає в тому, що їм більше не доведеться турбуватися про такі ситуації. Наша робота не полягає в тому, щоб ходити на зустрічі, щоб отримати кращу інфраструктуру, кращі умови.

Нам потрібні керівники та інституції, які боротимуться за це, щоб ми могли зосередитися на тому, що нам подобається, і на що, на нашу думку, заслуговують люди [граючи у футбол],-» сказала Путельяс в інтерв'ю TUDN.


Протест матері

Протест матері Рубіалеса став ще одним епізодом у скандалі, який не вщухає вже кілька тижнів. Анхелес Бехар, 68-річна жінка, яка живе у містечку Мотріль у провінції Гранада, вирішила встати на захист свого сина і висловити своє обурення ситуацією. Вона оголосила голодування і зачинилася у церкві Санта-Ана, де вона є парафіянкою. Вона заявила, що буде перебувати там день і ніч, поки не буде здійснене правосуддя у справі її сина. Вона також закликала футболістку Дженніфер Ермосо «сказати правду». Мати Рубіалеса вважає, що поцілунок між її сином і футболісткою стався за взаємною згодою, про що свідчать фотографії, які демонструють відсутність сексуального насильства. Бехар закликала до розуміння всіх, оскільки це може трапитися з ким завгодно.

Представники церкви Санта-Ана заявили, що вони не можуть вигнати жiнку з храму, але сподiваються, що вона припинить голодування i погодиться на медичну допомогу. Вони також закликали до мирного i розумного розв’язання конфлiкту.

Які наслідки

Поцілунок Рубіалеса мав серйозні наслідки для нього самого, для футбольної федерації і для футболу в цілому. FIFA підтвердила свою непохитну відданість повазі недоторканності всіх людей і засудила подібну поведінку. FIFA організувала дисциплінарне розслідування цього інциденту і може накласти санкції на Рубіалеса, які можуть варіюватися від попереджень і штрафів до усунення від професійної діяльності на 15 років. Іспанська влада також ініціювала судовий розгляд цього інциденту, а Міністерство рівності Іспанії заявило, що буде боротися проти будь-якої форми сексизму і дискримінації у спорті. Крім того, поцілунок Рубіалеса поглибив кризу у футбольній федерації Іспанії, яка вже була засуджена за корупцію, непрозорість і погане управління. Багато членів федерації висловили свою недовіру до. Поцілунок також завдав шкоди репутації футболу як глобального спорту, який повинен бути прикладом для молодих поколінь і сприяти розвитку


Які перспективи

Поцілунок Рубіалеса став одним з найбільш обговорюваних і спірних подій у світі футболу і не залишив байдужим нікого. Він викликав різні реакції, від осуду і вимоги відставки до захисту і підтримки. Він також породив багато питань, на які ще не знайдено відповідей. Чи буде Рубіалес змушений покинути свою посаду? Чи буде він покараний FIFA або судом? Чи зможе він відновити свою репутацію і довіру? Чи буде Ермосо продовжувати грати за збірну Іспанії? Чи буде цей інцидент мати вплив на її кар’єру і психологічний стан? Чи зміниться ставлення до жіночого футболу і до жінок у спорті загалом? Чи будуть прийняті заходи, щоб запобігти подібним ситуаціям у майбутньому? Це лише деякі з питань, які потребують розгляду і вирішення.  Цей поцілунок став не тільки особистим скандалом для Рубіалеса і Ермосо, але і суспільною проблемою для футболу і для всього світу.

 

83
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів

GGBET

5.0
12 000 грн

Favbet

4.9
10000 грн

Vbet

4.8
2500 грн

Slots City

5.0
200 000₴ + 500FS

GGBET

5.0
12 000 грн + 50 FS

PIN-UP

5.0
200 000 грн + 250 FS